Co planuję przeczytać pod kocykiem, czyli książki idealne na jesień i zimę

Zaczął się październik, jesień coraz bardziej się zadomawia, czas więc wybrać książki, które na ten jesienno-zimowy czas będą najlepsze. A jako że mam w swojej biblioteczce całkiem sporo pozycji, które już jakiś czas czekają na swoją kolej (choć może lepiej się do tego nie przyznawać?) to stwierdziłam, że warto wybrać kilka, które najlepiej będą się nadawać na długie wieczory. A więc oto powieści, które planuję przeczytać w okresie jesienno-zimowym.

Jesień kojarzy mi się z długimi, deszczowymi wieczorami spędzanymi pod kocem, przy świeczkach i z pyszną herbatą. Do takiej przytulnej atmosfery najlepiej pasują historie, które snują się trochę jak sen, a trochę jak wspomnienie o dawno minionych czasach. I w znakomitej większości wybrane przeze mnie powieści będą właśnie takie – jesienne, refleksyjne i przeważnie bardzo długie 😉

Książki na jesienne wieczory - iambiblioholic, blog o książkach, recenzje i refleksje

♥♥♥

 

Małe życie - Hanya Yanagihara. iambiblioholic, blog o książkach, recenzje książel i refleksje


1. Hanya Yanagihara, „Małe życie”

Ta książka stoi na mojej półce już pewnie rok albo niedługo rok wybije. A w związku z tym, że to spory grubasek, a ponadto powieść opowiadająca o życiu, kolejach losu i podobno przejmująca, stwierdziłam, że nada się idealnie na ten ponury czas i wypełni długie wieczory.

 

 

 

Ludzie na drzewach - Hanya Yanagihara. iambiblioholic, blog książkowy. Recenzje książek i refleksje


2. Hanya Yanagihara, „Ludzie na drzewach”

Niedawno wydana powieść autorki „Małego życia”. Przeczytałam kilka stron, po czym odłożyłam z braku czasu na lekturę – obrona mgr nie wybiera… Zaintrygowało mnie jednak na tyle, że mam w planie przeczytać tę książkę w najbliższym czasie.

 

 

 

Szczygieł - Donna Tartt. iambiblioholic, blog książkowy. Recenzje książek i refleksje
3. Donna Tartt, „Szczygieł”

Podobnie jak w przypadku „Małego życia”, jest to dość sporych rozmiarów książka, jednak na ten czas najbardziej odpowiednie wydają mi się długie opowieści o życiu bohaterów. „Szczygieł” to będzie moje drugie spotkanie z Tartt, pierwszym była fenomenalna „Tajemna historia” i jestem ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie ta powieść.

 

 

Ósme życie - Nino Haratischwili. iambiblioholic, blog książkowy. Recenzje książek i refleksje


4. Nino Haratischwili, „Ósme życie (dla Brilki)”

Ta książka już tyle czasu leży na mojej półce i czeka na swoją kolej, że aż wstyd. Poza tym również idealnie wpisuje się w jesienny klimat. No i chciałabym poznać historię, o której wiele osób wypowiada się tak pozytywnie.

 

 

 

 

Dziewczyna, którą kochałeś - Jojo Moyes. iambiblioholic, blog książkowy. Recenzje książek i refleksje
5. Jojo Moyes, „Dziewczyna, którą kochałeś”

Moje pierwsze spotkanie z panią Moyes nie było udane. Zanim się pojawiłeś nie zachwyciło mnie i postanowiłam, że więcej nie sięgnę po twórczość tej autorki. Jednak w czasie, gdy zakochałam się w Muzie i Słowiku, wyszła Dziewczyna, która wydaje się być książką w podobnym klimacie do tamtych dwóch. Ponadto ktoś mi napisał, że to opowieść, która znacząco różni się od Zanim się pojawiłeś, postanowiłam więc kupować. A skoro jesień to czas na historie i wspomnienia, kiedy jak nie teraz będzie lepszy moment, by po tę powieść sięgnąć?

 

Hanni Munzer - Miłość w czasach zagłady. iambiblioholic, blog książkowy. Recenzje książek i refleksje


6. Hanni Munzier, „Miłość w czasach zagł
ady”

Podobnie jak reszta, ta książka również wydaje mi się być opowieścią idealną na szare, jesienne wieczory, gdy czas płynie wolniej. Jest to najnowszy nabytek spośród wyżej wymienionych (winna jest oczywiście Biedronka ;)), jednak mam chęć szybko przeczytać tę powieść – mam nadzieję, że się nie zawiodę. Myślę, że po kontynuację, czyli „Marlene”, także sięgnę niedługo.

♥♥♥

I to już wszystkie książki, które chciałabym przeczytać w okresie jesienno-zimowym. Oczywiście w międzyczasie na pewno wpadną inne pozycje i nowości, jednak mam chęć ten sezon poświecić głównie na wyczytywanie grubasków oraz zaległych książek z biblioteczki. A że wszystkie to opowieści obyczajowe, o życiu, kolejach losu i człowieku, niejednokrotnie z wojną w tle… Co innego lepiej wypełni długie wieczory niż takie historie?

iambiblioholic, blog książkowy. Recenzje książek i refleksje

A Wy? Macie czytelnicze plany na jesień i zimę, czy stawiacie na spontan i będziecie czytać to, na co akurat najdzie Was chęć? 🙂

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu pozostawienia komentarza.